Планувати дитячі вечірки – клопітне, але задоволення. Тут можна дати розгулятися фантазії та не переживати, що про це подумають оточуючі. Дивлячись, як діти щиро веселяться та святкують, батьки можуть зарядитись позитивом на тиждень уперед.
Вибираємо тему дитячої вечірки
Тематичні вечірки для дітей – широке поле для фантазії та креативу. Можна влаштувати:
- Диско-або рок-вечірку, на яку хлопці мають одягнутися, як їхні улюблені зірки.
- Вечірку в стилі аніме, піратів, гавайських розваг, принців та принцес, Соніка, Хаггі Ваггі та Кісі Місі, Аліси в країні чудес, інших популярних персонажів.
- Піжамну вечірку. У ході таких вечірок гості часто залишаються з ночівлею, тому доведеться організувати спальні місця.
- Майстер-клас вечірку. Кожен гість може навчити решту того, що в нього добре виходить. Наприклад, для дівчаток це може бути плетіння косичок, нанесення макіяжу, нейл-арт, випікання пряників.
- Вечірку мильних бульбашок, кульок, кольорових ліхтариків, романтики.
Для всіх цих вечірок, як правило, потрібен ведучий. Тому, подбавши про костюми для маленьких учасників вечора, не забудьте про себе.
Готуємо вечірку для дітей: що треба врахувати?
Підготовляючи програму свята, варто враховувати такі моменти:
- Чим молодші діти, тим коротшими мають бути конкурси. Малюкам складно всидіти на місці довше 15–10 хвилин, тому краще дати їм можливість проявити себе в різних конкурсах, ніж чекати, доки всі зможуть виступити в одному.
- Інтереси кожного із запрошених. Цілком ймовірно, що погляди дітей та дорослих на те, як влаштувати дитячу вечірку, суттєво різняться. Тому конкурси краще обговорити наперед. Якщо на вечірку запрошено і хлопчиків, і дівчаток, то конкурси потрібно підбирати такі, щоб у них захотіли брати участь усі. Звичайно ж, можна влаштовувати конкурси «для дівчаток» та «для хлопчиків» окремо, але тоді їх має бути небагато.
- Як довго можна пробути у гостях кожному запрошеному. Когось батьки відпускають до 20:00, когось — до 22:00, а комусь можна залишатися навіть із ночівлею. Сплануйте програму свята так, щоб діти, що йдуть першими, не відчували себе обділеними і встигли і повеселитися з усіма, і почастуватися смаколиками.
- Чи немає у когось із запрошених алергії на якийсь інгредієнт, який планується у частуванні. Наприклад, у дітей часто трапляється алергія на молочні продукти, горіхи, глютен. Зазвичай батьки таких дітей самі попереджають про подібні нюанси, але вкотре перестрахуватися не завадить.
- Найкраще – необов'язково найдорожче. Замість того, щоб купувати дітям частування в KFC та наймати дорогих аніматорів, можна пригостити дітей домашньою випічкою та зосередитись на веселих конкурсах.
Запрошуємо гостей креативно: електронні запрошення
Оскільки зараз практично всі мають якийсь гаджет — мобільний телефон, планшет чи комп'ютер, можна здивувати хлопців незвичайними електронними запрошеннями. Створіть самі прикольну гіфку або ролик та надішліть адресатам. Вау-ефект гарантовано!
Святкове меню: важливий елемент вечірки
Дитяче меню має бути досить різноманітним, але легким. Можна відступити від міркувань корисності та пригостити дітей, наприклад піцою. Якщо діти пробудуть у вас з обіду до вечора, достатньо пари-трійки страв і, звичайно ж, солодкого. Краще трохи пізніше запропонувати діткам перекус. А ось компотів, соків та мінералки краще заготовити побільше.
Для тематичної вечірки на день народження для дітей центром гастрономічного всесвіту вважається, звичайно, торт. Прикраса торта робиться виключно на смак іменинника. Наприклад, якщо так склалося, що до іменинника в гості прийшли лише дівчатка, торт із його улюбленими «Тачками» чи «Танчиками» все одно буде актуальним.
Робимо дитяче свято по-справжньому веселим
Найретельніше підготовлена костюмована вечірка для дітей може виявитися безнадійно зіпсованою, якщо дорослі надто тиснуть на дітей. Тому якщо ви бачите, що конкурс, в який ви вклали найбільше сил та підготовки, «не йде», а діти просто хочуть «побіситися», побитися подушками чи потанцювати, видихніть і дозвольте їм це.
Дуже здіймають настрій сюрпризи, подарунки кожному гостю, квести з несподіваними рішеннями. Намагайтеся, щоб усі були максимально задіяні у тому, що відбувається. Коли діти втомляться, дайте їм відпочити – нехай подивляться мультфільми, пограють у тихі ігри, пошепчуться про своє, перекусять. Коли «батарейки» зарядяться, можна переходити до наступних конкурсів. Веселих вам свят!